webdesign

Požadujete moderní web s kreativní a funkční grafikou? Chcete aby váš web byl připraven pro stále populárnější mobilním přístrojům (telefony, tablety).

Studio WSB nabízí profesionální služby v oblasti webdesignu. Vytvoříme vám funkční webové stránky s originálním grafickým designem. Celý design stránek můe být responzivní, tedy že se bude jeho vzhled přízpůsobovat mobilním přístrojům. Případně vám můžeme nabídnout čistě mobilní verzi.

Připravit kvalitní design pro internetovou prezentaci, není narozdíl od DTP jen otázkou kreativity grafika. Je potřeba využít i poznatky vizuální komunikace, interakčního designu, psychologie (především ovlivňování a rozhodování lidí), marketingu, brandingu, copywritingu, gamifikace a dalších oborů.

Kvalitní webdesign splňuje následující kriteria:

 • Na web přícházejí relevantní návštěvníci
 • Web se snaží ovlivňovat rozhodování náštěvníka, ten provede konverzní akci (akce), která je v souladu se záměrem tvůrce webu
 • Návštěvníci se na web vrací a provádějí stejné nebo další akce
 • Web návštěvníky zaujme natolik, že o něm mluví sami od sebe s dalšími členy cílové skupiny webuKvalitní webdesign není otázkou velikosti ani složitosti, ale především zkušeností webdesignera.


Web sděluje informace převážně vizuálně. Při navrhování webu je proto design webu bezesporu nejdůležitější části. Design prodává, vše co návštěvník na webu uvidí, má zprostředkováno skrze grafické prostředí, které bylo navrženo s jediným cílem, upoutat návštěvníka na stránkách co nejdéle a donutit jej provest předem dnou konverzi. A proto se webdesignu musí věnovat opravdu velký prostor.

Správné zakomponování jednotlivých prvků může dramaticky rozhodovat o návštěvnosti webu. To co se vám může zdát jako zbytečné tlačítko, může být z hlediska UX Designu důležitým prvkem, který může zásadně oblivnit chování návštěvníka.

Redesign stávajících www stránek

Vlastníte-li webové stránky, položíme vám několik otázek.

 • Jsem spokojený s návštěvností?
 • Obsahují stránky opravdu aktuální informace?
 • Jsou stránky optimalizovány pro nejmodernější prohlížeče?
 • Zajímají vás návštěvníci přicházejících na váš web prostřednictvím mobilů a tabletů, má váš web vytvořený tzv. responzivní design?


Pokud jste alespoň v jednom případě odpověděli negativně, jsou vaše stránky ideálním adeptem na redesign.


Redesign webových stránek se provádí obvykle po několika letech. Nejčastější příčinou je technický stav webu, případně rozsáhlejší úprava grafiky. Starší weby jsou většinou špatně koncepčně rozvrženy a nemohou tak nabídnout všechny možnosti zobrazení, které v současnosti nabízí nejmodernější prohlížeče. Často se tak děje ve chvíli, kdy společnost mění svoji corporátní identitu a s tím i související prezentační materiály.

Nabízíme vám kompletní redesign stránek, ať již máte zájem pouze o nový layout a nebo o změnu celkové koncepce webové prezentace včetně změn obsahových.


Proč redesign ?

 • Původní design již neodpovídá současným potřebám
 • Mění se corporátní identita společnosti
 • Stránky se za několik let již okoukaly
 • Změna portfolia produktů nebo služeb
 • Potřeba reagovat na konkurenční stránky


Cena za redesign se může dramaticky lišit, nelze ji tedy obecně definovat. V případě zájmu nás kontaktujte. Rádi vám kalkulaci připravíme na míru.