internetový marketing

Hledáte řešení jak zvýšit relevantní návštěvnost internetových stránek, firemní prezentace, internetového obchodu?

Studio WSB nabízí profesionální služby v oblasti internetového marketingu. Připravíme marketingovou kampaň s jasným plánem a jediným cílem – oslovit co největší počet zákazníků.

V oblasti internetového marketingu má studio WSB dlouholeté zkušenosti. Již několik let spravuje reklamní kampaně určené nejen pro Českou republiku ale i pro zahraničí.

Placené zapisy, reklamní bannery, textová inzerce nebo ucelená reklamní kampaň.


Na základě komplexní analýzy www stránek navrhneme vždy optimální řešení. Existuje celá řada možností jak zviditelnit váš web před konkurencí.


My víme jak na to.


Reklama je po celou dobu sofistikovaně monitorována a data z ní jsou průběžně vyhodnocovány. Můžeme reklamu kdykoliv upravit tak, aby byla maximálně efektivní.

SEM - Marketing ve vyhledávačích

Marketing ve vyhledávačích (Search Engine Marketing) je nedílnou součástí propagace webu na internetu.

Podle Vaších požadavků vytvoříme reklamní kampaň, na základě které reklamu umístíme na nejnavštěvovanějších potrálech v České republice. Technické možnosti internetu umožňují přesnější cílení, plánování a vyhodnocování kampaní než klasická média. Internet nabízí interaktivitu a možnost oslovit zákazníka více cestami - pomocí grafiky, videa, zvuku i textu.


Nabízíme vám tyto možnosti:

PPC - reklama za proklik

PPC neboli reklama za proklik (z angl. pay per click). U PPC neplatíte za umístění reklamy, ale platíte za jednotlivé kliknutí na odkaz (řádově koruny) pokaždé, když přes odkaz navštíví vaše webové stránky.

Tento způsob platby má jednu velkou výhodu - přesně víte, co za své peníze dostanete. Pokud vám reklama přivede návštěvníky, zaplatíte za každého z nich předem domluvenou částku. Pokud vám žádné návštěvníky nepřivede, neplatíte nic.


Kde svou PPC reklamu uvidíte?

Texty reklamních odkazů se zobrazují vedle nebo nad tzv. přirozenými výsledky hledání. Tyto výsledky vidí každý uživatel, který hledá některé z klíčových slov.


PPC v kontextových systémech
Kontextové systémy přiřazují inzeráty k obsahu, jenž souvisí s vybranými klíčovými slovy. Pokud např. prodáváte automobily Škoda a na zpravodajském serveru zapojeném do kontextové sítě vyjde článek o nových Škodovkách, zobrazí se u něj vaše reklama.

Bannerová reklama

Výhodou bannerových reklamních systému je jejich schopnost rychle vizuálně upoutat potencionálního zákazníka.

Nejčastěji se platí za tisíc zobrazení (CPT). Nebo za určitou dobu zobrazení, např. týden. Případně za uskutečněný proklik (PPC). Ceny se samozřejmě mezi jednotlivými servery za tisíc zobrazení liší. A to kvůli návštěvnosti, ale i prestižnosti či odbornému zaměření serveru (přesnější zásah cílové skupiny) a velikosti formátu.


Nejčastěji používané formáty:Bannery vám vytvoříme dle požadavků i v jiných formátech. Umíme vytvořit jak statické tak animované bannery ve flashi.

Zápis do katalogů

Dostatek kvalitních zápisů vám zaručí zvýšení návštěvnosti a zlepšení pozic ve vyhledávačích. Jedná se v podstatě o webovou obdobu public relations.

Rozdíl mezi vyhledávacím serverem (www.google.cz, www.bing.cz, apod.) a katalogem (www.seznam.cz, www.centrum.cz, apod.) je ten, že do vyhledávacího serveru se stránky přidávat nemusejí, protože sám server si je najde a zaindexuje pomocí robota.

Naproti tomu internetový katalog je členěný seznam odkazů v různých kategoriích. Odkaz se do něj musí přidávat vždy ručně s množstvím individuálních informací. Pakliže se provede kvalitní a poctivá registrace do katalogů, přinese Vám to zvýšenou návštěvnost a zároveň je to dobrý základ i pro budování zpětných odkazů (Linkbuilding).

Linkbuilding neboli budování zpětných odkazů patří mezi významnou součást optimalizace pro vyhledávače (SEO). Dostatečné množství kvalitních zpětných odkazů je důležité jak pro zlepšení pozic ve vyhledávačích, tak i pro zvýšení návštěvnosti a celkové popularity stránek.


Proč zapsat firemní stránky do katalogů ?

  • vyšší návštěvnost
  • lepší pozice ve vyhledávačích
  • zvýší se PageRank, JyxoRank apod.

Textová reklama

Textová reklama je často levnější než reklama plošná a má pozitivní vliv i na optimalizaci pro vyhledavače.


Nejčastější druhy textové reklamy:

  • zápisy do katalogů
  • kontextová reklama
  • PR články, komerční sdělení
  • textové tipy
  • reklamní textové lišty
  • patičky v emailech